Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Tetování

Tetování je záležitost, která provází lidstvo již odnepaměti. A ne vždy bylo pouhou ozdobou, či kosmetickým doplňkem. Lidé věřili, že tetování má léčebné účinky a dokáže je zbavit různých nemocí nebo alergií. Ale tetuáž byla také branou ze světa dětí do světa dospělých a tetovaný musel leckdy vydržet velmi bolestivé procedury a tím dokázat, že je hoden nosit tetování coby příslušnost k danému společenstvu, či společenské vrstvě, kde každý znak měl své opodstatnění a svůj význam. Mnozí tak věřili, že díky tetuáži si nakloní své božstvo a stanou se lepšími lovci, válečníky, náčelníky nebo šamany. Vytvoření takových tetuáží bylo mnohdy mnohaletou záležitostí a nedokončení by se pro nositele mohlo stát hanbou.
Tetování značí určitý styl, povahu, příslušnost, individuální vyjádření nebo vytváří vlastní identitu. Může se stát jakýmsi posláním, rituálem nebo poznávacím obřadem a neposledně i životním stylem. Touha vzbudit pozornost, odlišnost, sexuální přitažlivost a mnoho jiného, to vše je tetování! Již neplatí, že tetované jsou jen sociálně slabší vrstvy, ačkoliv některá dílka domácích experimentátorů vám mohou tento cejch přisoudit a vy pak v horším případě k "povedenému" obrázku obdržíte ještě některou z hrozících chorob (hepatitida, HIV) V tom lepším případě budete jen po zbytek života odpovídat na posměšné otázky okolí.nebo budete nuceni sáhnout hlouběji do kapsy, protože pozdější odstranění či přetvoření bývá finančně nákladnější, než jeho vlastní pořízení v některém autorizovaném studiu. Je jen na každém z nás, jaký přístup zvolí. Profesionální studia mají sice svou cenu, ale barvy drží, nástroje se sterilizují a jehly jsou jen na jednorázové použití. Každá sranda něco stojí a pokud chcete ušetřit, netetujte se raději vůbec!

Obrazek

Jaké jsou ceny?

Je mnohdy těžké říci na začátku konečnou částku, a tak ji klientovi sdělím pouze orientačně. Cena tetování se určuje podle mnoha hledisek:

·        náročnost práce (černý, stínovaný, barevný, symetrický, kulatý motiv)

·        portrét, realistická kresba

·        cover - up (překrytí starého tetování)

·        velikost - zde ale neplatí, že čím menší tím levnější, ba právě naopak. Za stejné peníze pořídíte i větší obrázek

·        a samozřejmě umístění tetování, protože ne na každé tělesné partii se dělá stejně dobře.

Profesionální vybavení pro tetování je nákladná záležitost a chcete - li mít i originální a kvalitní tetování a ne samolepku, tak byste neměli na tetování šetřit. A vzhledem k tomu, že tetování je doživotní záležitost, kterou vám nikdo neukradne, tak i v tomto poměru je cena zanedbatelná. Pro stálé zákazníky jsou u nás věrnostní bonusy ve formě slev.

Obrazek

Co je zapotřebí?

Zdravotní stav

Ještě než necháte tatéra pracovat je důležité obeznámit jej se svým zdravotním stavem. Zda nemáte nějaké alergie, kožní nebo jiné onemocnění (cukrovku, hemofilii, problémy s krevním tlakem), zda neberete nějaké léky (antibiotika), nejste pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Před samotným tetováním se vyvarujte alkoholu nebo nadměrného pití kávy, což má za následek rozproudění krevního oběhu. Ničeho se nebojte a přijďte vyspaní a najezení, což také přispívá k lepší náladě :-).

Obrazek

Bolí to?

Jeden z nejčetnějších dotazů je otázka bolestivosti. Je těžké stručně odpovědět, ale pokusím se. Zkuste a uvidíte! Pravdou je, že se nedá mluvit vyloženě o bolesti. Záleží na více faktorech. Jedním z nich je v jakém duševním rozpoložení klient přijde a jak se cítí, protože mnohdy přijde čekatel zbytečně vystresovaný, protože mu kdosi řekl, že., ale sám brzy zjistí, že to není tak hrozné, a že se bál úplně zbytečně. Určitě záleží na každém z nás, jak se k tomu postaví a co kdo považuje za bolest. Jsou místa na těle, kde můžete cítit tlak, píchání, pálení a někde snad i kapku nepříjemné pocity, ale jak jsem řekl, záleží na místě tetování a hlavně na každém z nás, co jsme schopni vydržet. Protože jsou i jedinci, kterým to může být příjemné, ba někoho to může i sexuálně vzrušovat (ale těch je poskromnu:-)) a někteří dokážou i usnout. Pro krásu dokážeme leccos vydržet a konečný efekt, kdy vás zaplaví hormon radosti za to určitě stojí. Pro většinu z vás to jedním tetování určitě neskončí, ba právě naopak a na nějaké nepříjemné pocity si sotva vzpomenete. Tak zkuste a schválně do jaké kategorie se zařadíte;-).

Obrazek

Jak pečovat o tetování?

·        máte li aplikovanou bandáž, tak ji sundejte hned po příchodu domů (nenechávejte ji na tetování déle než 1hodinu), tetování opláchněte čistou vodou, osušte a bandáž již více neaplikujte.

·        druhý den začněte nanášet hojivý krém BEPANTEN PLUS (se kterým máme ty nejlepší zkušenosti), mějte vždy čisté ruce a aplikujte 3-4 krát denně a vždy jen lehce vetřete do pokožky tak, aby kůže mohla dýchat, zůstala stále vláčná a nikdy nevyschla V žádném případě nepoužívejte hojivé masti s antibakteriálním účinkem!!!

     · během hojení nenavštěvujte solária, sauny, bazény a další místa se zvýšeným rizikem infekce. a koupání omezte jen na sprchování
· noste čisté, volné, bavlněné oděvy

     · pokud tetování začne svědit je to známka, že se hojí. Ošetřete jej krémem a v žádném případě neškrabat!!!

     · s tetování zacházejte během hojení jemně a vyvarujte se jakýchkoliv cizích kontaktů
· minimálně měsíc chraňte tetování před přímím slunečním zářením a tedy i soláriem. I po zhojení není přepychem používat kvalitní UV ochranu při vystavování na slunci

     · i po úplném zhojení můžete tetování ošetřovat s výživnými tělovými krémy a dodávat tak kůži potřebné vitamíny a udržovat tetování stále krásné
· v případě jakýchkoliv komplikací, či dotazů se obraťte na studio

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tatoo

(Xpussycat, 15. 8. 2010 10:59)

Chci se jen zeptat jak hluboko se tetování tetuje. Chci se nechat tetovat na zadní část krku jenže jsem slyšela že je tam spousta nervových zakončení. Nemůžou se tetováním porušit,poškodit? Můžu po úplném zahojení tetování navštěvovat solárko? Jsou to asi blbý dotazy, ale jdu se nechat tetovat poprvý a mám docela nahnáno. Děkuju za odpověď

cauki

(kraja, 17. 3. 2009 12:46)

gnmk

tetovani

(dominik dorvath, 10. 6. 2008 10:43)

necham si udelat od vas tetovani

MNO,-

(čikinka, 9. 2. 2008 18:36)

jako nějak nemusím tetování,- zrova jako na těch nechutnejch zarostlejch chlapech!!!!!!!