Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Piercing nosu

Tento druh piercingu je velice straktivní, může zvýraznit obličej, protože nos je považován za nejvýraznější rys celého obličeje. Poprvé byl zaznamenán asi před 4000 lety na středním východě, velikost kroužku označovala bohatství rodiny. Tento typ piercingu byl zmíněn již v bibli, kdy Izák, když našel manželku Rebeku, daroval jí zlatý kroužek, v hebrejštině nazývaný „Shanf“. Tato praxe probíhá i u kočovných kmenů Berberů a Beja, v Africe u Beduínů. V 16. století byl zavlečen nosepiercing ze středního východu Mogulovými dobyvateli do Indie. Většinou je aplikován na levé straně, buď knoflíček nebo kroužek, někdy spojovaný řetízkem s uchem. Levá strana proto, že podle pojetí indické medicíny (Ayuvedra) je spojena s ženskými pohlavními orgány, usnadňuje porod a zmírňuje i menstruační bolesti. Na západě se tento piercing poprvé objevuje u příslušníků hnutí hippies na konci 60. let v důsledku jejich cest do Indie. Převzat byl později hnutím Punk v 70. letech. V dnešní době je stále více společensky akceptovaný, mají jej mnohé osobnosti – Madona, Lenny Krawitz, Sinead O‘ Conor a Slash z Guns and Roses aj.

Obrazek

Šperk

Pro piercing nosu jsou většinou používány malé kroužky o síle drátu 1,2mm kdy průměr kroužku je přizpůsoben výšce piercingu. Velmi efektní je použití nostrills, které mohou být zdobeny peckou, hrotem či kamínkem. Síla drátu u nostrills je 1,2mm. Nostrilla je umístěna v nejhlubší části nosního křídla tzv. nosové rýhy. Pro Septum piercing nosní přepážky lze použít barbella příslušné velikosti.

                                                  Obrazek

Hojení

Hojení nosu probíhá do 2 měsíců. Je třeba dbát zvýšené pozornosti na hygienu protože obličej je velmi exponovaná část těla. V žádném případě by se piercing nosu neměl provádět pokud klient trpí rýmou, či jakoukoliv virózou. V tomto případě je nebezpečí přenosu infekce přímo do piercingu.

Obrazek

Zásady ošetření

- 2x za den omýt antibacteriálním mýdlem piercing a okolí – odstranit veškeré nečistoty pomocí vatové tyčinky z vnější strany nosu

- vnitřní strana nosu se čistí sama, díky neustále se obnovující sliznici

- 2x za týden použít solný roztok ( 1 čajová lžička mořské soli do skleničky převařené vody) na tampón a přiložit na 20 minut

- zahýbat šperkem a dotýkat se jej pouze umytýma rukama

- je nutno ponechat šperk v piercingu alespoň po dobu 3 měsíců, jinak dojde k uzavření kanálku

- je nutno udržovat v čistotě oblečení i ložní prádlo

- vyvarovat se mechanického poškození – poškození tahem za šperk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HOJENí

(sarinka, 29. 10. 2009 17:29)

aojky:)...prosim chtela bych se zetpat...do bazenu se s tim asi nemuze ze?...myslim v dobe hojeni:)..diky:)

NEIM

(MaYa, 10. 8. 2009 20:39)

AwujQy ci Se zEPtAt nA PiRcInG dO BrADY mUzU Si hO PiChNoUt sAmA A TaK POsLi mI To pLzZ nA TeNhLe eMaIl MaYa003@seznam.cz

SUPER BLOG

(čikinka, 9. 2. 2008 18:35)

chci vá mocinky poděkovat za nádherný a zároven užitečný blog,- do nosu je to taky hezký:)

Hanča:-)

(Mišulaaaaa, 6. 1. 2008 19:47)

jj to fiis ze pisnu:-)

Mišulaaaaa :-)

(Hanča, 6. 1. 2008 14:14)

Až to budeš mít, tak písni, ju? Držím palce:-)

Dekujuu Hodna Hanulkoo:-d

(MiŠulaaaa, 5. 1. 2008 15:06)

moc moc diky za info:-)moc si mi pomohlaa uz se tesim jak si ho dam :-)zatim papa

Jo, neboj Mišuloooo:-)

(Hanča, 4. 1. 2008 20:08)

Unás to dělají za 550 i se šperkem:-) Péče náročná není, ale musíš dát bacha na infekci, takže si na to nepatlej neumytýma rukama a tak. Za tu radost to stojí. A někdě ti to za malý příplatek znecitliví gelem, nebo sprejem, takže to píchnutí pak ani necítíš. Já si to nenechala, protože když něco chci, tak si to klidně odtrpím:-)

:-)

(Mišulaaaaa, 3. 1. 2008 22:20)

ajojky plisky mam dotaz ci jit na piers do nosu ...tak bych se cela optat kolik to tak stoji priblizne i s propichnutim a koupeni piercingu??jo a jeste je tezke se o to starat??!§diky moooc :-)

;o)

(Hanča, 28. 12. 2007 12:19)

Ahojík, mám pierc. v nosíku od včerejška, nechala jsem si to propíchnout v tattoo studiu a není to tak strašný,asi jako odběr krve. Dá se to pežít. A jelikož všichni, co znám, se drží tradic a mají píchnuto na levé straně, já mám ozdůbku v pravo;o) Tak hodně štěstí a odvahu!

jáájky....

(nwm...., 28. 12. 2007 10:11)

mno tak jako nejhlepsi bude dyz si zajdes k tomu co je na to odborni (tzn. ten tater,piercer, apod....) ale asi bez bolesti to mit nebudes,kdyz chces neco co ti zasahuje do tela tak se tam ta naka vhybicka vzdycky najde...

Jak,na jakou stranu pichnout piercing??

(Romishka, 27. 12. 2007 18:26)

aoy chtela bych se zeptat jak si mam pichnout pierc.do nosu aby me to nebolelo??odepis mi pls